ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4377117
*
nr 437 7117
Spegel
höjd: 60
Utrop:
100 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 november 2006
kl 17:51:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/10 14:59:38
1
100 kr
3/11 13:54:00
2
200 kr
3/11 18:08:56
3
250 kr
6/11 15:49:46
2
300 kr
6/11 15:54:20
4
350 kr
6/11 16:49:13
5
550 kr
6/11 17:10:12
4
450 kr
6/11 17:10:43
4
550 kr
6/11 17:43:15
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54
-
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 437 7117
Spegel
höjd: 60
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 november 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/10 14:59:38 | 1 | 100 kr |
3/11 13:54:00 | 2 | 200 kr |
3/11 18:08:56 | 3 | 250 kr |
6/11 15:49:46 | 2 | 300 kr |
6/11 15:54:20 | 4 | 350 kr |
6/11 16:49:13 | 5 | 550 kr |
6/11 17:10:12 | 4 | 450 kr |
6/11 17:10:43 | 4 | 550 kr |
6/11 17:43:15 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54 -
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14